Jazda rowerem to jeden z najpopularniejszych sportów, który każdy z nas może uprawiać. By jednak w pełni cieszyć się możliwością jazdy rowerem, należy umiejętnie go wybrać od terenu, po którym będziemy się poruszać. Przedstawimy tu dwa popularne model rowerów – każdy z nich jest odpowiedni do jazdy po innym terenie.

Szosówka na asfalt

Jeżeli planujesz głównie jazdę rowerem po ścieżkach rowerowych i drogach asfaltowych, to odpowiednim wyborem będzie tak zwana szosówka. Jest to rower sportowy charakteryzujący się wąskimi oponami w celu zmniejszenia oporów toczenia, zwiększeniem prędkości jazdy i poprawą komfortu. Na co zwracać uwagę kiedy wybieramy dla siebie szosówkę? Przede wszystkim na jakość jej wykonania. Waga jest bardzo ważnym elementem każdego roweru, który będzie decydować o naszych wynikach. Im lżejsza jest konstrukcja, tym większą szybkość jazdy można uzyskać, w wjazdy pod górkę stają się łatwiejsze.

Góral w teren

Wolisz jazdę rowerem na łonie natury? Jeśli tak, powinieneś postawić na rower górski. Różni się on od roweru szosowego znacznie szerszymi oponami, przystosowanymi do jazdy w trudnych warunkach terenowych. Także rama roweru jest wykonana z grubszych i szerszych profili, celem lepszego przenoszenia obciążeń. Pamiętajmy o tym że rowery górskie stworzone są do jazdy po nierównościach, a tym samym narażone zostają na większe przeciążenia. Nadanie im odpowiedniej wytrzymałości jest niezbędne dla bezpieczeństwa rowerzysty.

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym

Sporo kontrowersji w ostatnim czasie wzbudzają rowery z silnikiem elektrycznym. Zapewnia on wspomaganie podczas jazdy na wzniesienia, ułatwiając ich pokonywanie. Silnik elektryczny może również być wykorzystany celem szybszego ruszania. Prawdziwi miłośnicy jazdy na rowerze z lekką ironią mogą patrzeć na takie rowery. Prawda jest jednak taka, że są one bardzo popularne i pozwalają cieszyć się jazdą na rowerze osobom, które do tej pory mogły o tym wyłącznie pomarzyć. Problemy z nogami, bóle reumatyczne, zmęczenie – to co utrudniało pedałowanie dziś znalazło swoje rozwiązanie. Silnik elektryczny, który wyręcza nas w tym wysiłku. Ile kosztuje dobrej jakości rower? Mając na myśli rower z renomowanego salonu sprzedaży, który zapewnia korzystny stosunek jakości do ceny, trzeba się liczyć z wydatkiem min. 2000 złotych. Za profesjonalny rower będziemy musieli zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. To duże pieniądze, które jednak są w twoim zasięgu. Pożyczka na raty to źródło finansowania Twoich potrzeb zakupowych. Jedną z nich może właśnie być rower. Jeśli jesteś zdecydowany na jego zakup, ale brakuje ci teraz na niego pieniędzy, sprawdź czy pożyczka na raty ci wystarczy. Wypełnij wniosek i czekaj na informację o możliwości udzielenia pożyczki oraz jej proponowanej kwocie.

go4all.pl
jeremiasz.org@interia.pl