Damskie kożuchy – miękkie, ciepłe i niezwykle stylowe

Modny i ciepły kożuch stał się hitem tegorocznej zimy. Idealny dla zmarzluchów, którzy cenią sobie nie tylko komfort noszenia, ale także i oryginalny wygląd. Jakie rodzaje damskich kożuchów wyróżniamy? Jak nosić ten tym okrycia wierzchniego by zawsze wyglądać dobrze i modnie?

Jakie są dostępne rodzaje kożuchów damskich? Ile kosztuje kożuch?

Na wstępie opowiemy pokrótce o historii powstania jednego z najbardziej nietypowych i ponadczasowych elementów kobiecej garderoby. Choć nie jest znana dokładna data powstania kożucha, to zdaniem ekspertów za okres wzrostu popularności okryć wierzchnich wykonanych ze skór uważa się początek lat siedemdziesiątych. Kożuch bardzo szybko stał się symbolem bogactwa i majętności. Jeżeli chodzi o dostępne rodzaje kożuszków damskich to na polskim rynku znajdziemy produkty wykonane z materiałów naturalnych, ekologicznych oraz sztucznych, w postaci klasycznych długich płaszczy i krótkich kurtek typy ramoneska.
Pomimo tego, że początkowo na zakup kożucha mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, to wraz z biegiem czasu ceny produkowanych fasonów stawały się coraz bardziej przystępne dla znacznej większości polskiego społeczeństwa. Zastanawiasz się, ile w dzisiejszych czasach należy zapłacić za dobry jakościowo kożuch? W zależności od wybranego modelu i fasonu koszt nabycia ciepłego damskiego kożuszka waha się w granicach 1500 – 7000 zł.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kożucha naturalnego?

Kożuszek wykonany z naturalnych materiałów wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością oraz niebywałą trwałością. Jeżeli został uszyty z dbałością o najmniejszy szczegół i dodatkowo będzie właściwie pielęgnowany i przechowywany, to swój fason i wygląd zachowa przez kilka, a nawet kilkanaście sezonów. Naturalne kożuszki ze względu na właściwości materiału wykorzystanego do ich produkcji, doskonale utrzymują ciepło, zabezpieczając jednocześnie organizm przed przegrzaniem. Bogatą ofertą damskich kożuchów pochwalić może się sklep internetowy Futra Karibu. Zarówno miłośniczki stylu klasycznego, jak i nowoczesnego znajdą tam model odpowiedni dla siebie. Z czym włączyć kożuszek? Jedną z najbardziej praktycznych i uniwersalnych stylizacji na co dzień jest zestawienie modnego płaszcza z klasycznymi jeansami, białym swetrem lub golfem oraz traperkami. Taką stylizację, w bardzo prosty sposób przerobimy na nieco bardziej kobiecą, wymieniając golf na top i traperki na szpilki lub botki. Decydując się na zakup kożuszka w postaci ramoneski, jeansy warto zastąpić modnymi skórzanymi spodniami oraz koszulą w czerwoną kratę.

go4all.pl
jeremiasz.org@interia.pl

Dodaj komentarz