Wiele osób z utęsknieniem czeka na moment, w którym coraz więcej będzie słonecznych dni, a lato na ulicach zostanie na dobre. Spadające z nieba promienie, zapach świeżo skoszonej trawy oraz kwitnących kwiatów dodają sił i motywacji do działania. Wszystko staje się kolorowe, dni są długie, a z szafy można wyciągnąć piękne, zwiewne, letnie sukienki.

Ubrania na lato

Jak wiadomo, każda pora roku rządzi się swoimi prawami, ma swoje wady oraz zalety i lato w tej kwestii również nie pozostaje w tyle. Słoneczne i upalne dni skutecznie utrudniają dobór stylizacji, zwłaszcza jeśli chcemy wyglądać schludnie i elegancko. Na szczęście wiele sklepów oraz producentów odzieży wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza do swojej oferty nowe letnie ubrania, wykonane z przewiewnych i naturalnych materiałów. Nie zapominają również o motywach i obecnych trendach w tym sezonie.

Postaw na wzór

W tym roku na topie są żywe kolory, przede wszystkim pastele i neony. Oprócz prostych form warto również postawić na mocny, charakterystyczny wzór. Znane już wszystkim motywy zwierzęce wciąż pozostaną w tym sezonie na dość wysokim miejscu, zaraz obok motywów zaczerpniętych z chust i apaszek, na przykład popularnego printu z łańcuchami. Kolejnym modnym wzorem będą zwierzęta, tym razem w formie kotków, flamingów, kogutów czy koni. Lato w tym roku zapowiada się bardzo oryginalnie, a na ulicach na pewno nie zabraknie kolorów.

Letni minimalizm

Fani minimalizmu również znajdą w sklepach coś dla siebie. Klasyczne wzory geometryczne w kolorach bieli i czerni, stylowe grochy czy sukienki w pepitkę niezmiennie pozostają na topie i cieszą się swoim stałym gronem zwolenniczek. Od jakiegoś czasu do łask wróciły jednokolorowe garnitury, co również doceniają miłośnicy klasyki i elegancji. Występują one także w różnych odważnych printach, zwłaszcza we wspomnianych wcześniej zwierzętach i łańcuchach, co jest świetną okazją, aby sprawdzić czy taki styl będzie pasował do naszego charakteru.

Roślinne printy

Na ulicach nie zabraknie również znanych i lubianych motywów roślinnych, zwłaszcza tych w tematyce dżungli. Wiele ciekawych propozycji oferuje sklep Born2Be. Sukienki i zwiewne koszule w zielone monstery na pewno znajdą wielu zwolenników. Motyw ten popularny jest również w strojach kąpielowych oraz przewiewnych i komfortowych, bardzo modnych w tym sezonie spodniach z szerokimi nogawkami.

Tegoroczne trendy dają ogrom możliwości, zachęcają do odważnych stylizacji oraz łączenia różnych, z pozoru niepasujących do siebie form i wzorów. Zasada szeroki dół oraz obcisła góra sprawdzą się tego lata idealnie.

Mnóstwo możliwości

Lato w tym roku proponuje wiele możliwości i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Do wyboru będą jasne i żywe kolory, chociaż i beż w odcieniach gliny wciąż pozostanie w modzie. Dla zwolenników mocnych wzorów do wyboru będą motywy zwierzęce, printy z sylwetkami zwierząt oraz zaczerpnięte z chust i apaszek łańcuchy. Uwielbiane przez wszystkich palmy i inne kwiatowe motywy znajdą swoje miejsce zwłaszcza na strojach kąpielowych oraz spodniach. Zapowiadają się jedne z bardziej kolorowych wakacji na przestrzeni ostatnich lat.

go4all.pl
jeremiasz.org@interia.pl

Dodaj komentarz