Podkład pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym

Podłoga to jeden z elementów w naszych domach, który pełni wiele funkcji. Pierwszą, rzucającą się w oczy natychmiast, jest funkcja użytkowo – dekoracyjna. Piękna podłoga przyciąga wzrok, stanowi tło dla mebli, ale jest również świetnym placem zabaw, nierzadko miejscem pracy, ale też przede wszystkim stanowi namacalną barierę między wnętrzem domu a gruntem. Kolejną, równie istotną funkcją – jest ogrzewanie pomieszczeń.

Wybór podkładu pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym – bez kompromisów

Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego unikamy mało estetycznych grzejników, zyskując tym samym dodatkowe miejsca na ścianach. Aby jednak uzyskać jak najlepsze efekty cieplne przy korzystaniu z ogrzewania podłogowego, należy rozsądnie wybrać produkty, które są z nim powiązane. Niebagatelne znaczenie ma tutaj podkład pod panele podłogowe czy deski drewniane.

Spośród bogatej oferty rynkowej trudno jest wybrać produkt, który charakteryzowałby się wysoką jakością, odpowiednimi właściwościami, idealnymi parametrami i uczciwym stosunkiem jakości do ceny. Jest jednak produkt, który nie wymaga od użytkownika żadnych kompromisów, to: podkład pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym.

Cechy podkładu pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym

Podkład pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym jest idealnym wyborem nad ogrzewanie podłogowe, gdyż cechuje je najniższy (spośród dostępnych na rynku podkładów) opór cieplny. Dzięki temu podkład nie blokuje transmisji ciepła z systemu grzewczego do pomieszczenia. Jego zastosowanie przekłada się na realne oszczędności ze względu na bardziej wydajne i efektywne wykorzystanie instalacji grzewczej.

Cechą godną zaznaczenia są również genialne właściwości akustyczne: podkład wykazuje się wyjątkowo wysokim poziomem izolacji akustycznej, co pozwala wyeliminować efekt stukania podczas chodzenia po panelach.

Podkład ten przeznaczony jest to pomieszczeń o bardzo dużym natężeniu ruchu, gdyż charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością na obciążenia.