Najlepsze miejsca na urlop zimową porą?

Okres zimowy, to poza wakacjami i długimi weekendami, najchętniej wybierany czas na urlop. Szczególnie wykorzystujemy dni między świętami a Nowym Rokiem, a jeżeli podróżujemy z dziećmi okres ferii zimowych. Gdzie najlepiej spędzić zimowy urlop? Propozycji na idealny urlop zimą jest co najmniej kilka.

Jak zima to tylko narty!

Zimowy urlop na stoku to pierwsze co przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o wyjeździe w tym okresie. I słusznie, bo kiedy skorzystać z białego szaleństwa, jak nie wtedy? Od grudnia do lutego górskie stoki przeżywają prawdziwe oblężenie. Jeżeli zależy nam na wypoczynku w znanym kurorcie, takim jak Zakopane czy Białka Tatrzańska, powinniśmy pomyśleć o rezerwacji noclegu dużo wcześniej. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, warto poszukać ofert w mniej popularnych miejscowościach. Oferta turystyczna jest aktualnie na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli mieszkamy na terenach sporo odległych od obszarów górskich warto odwiedzić mniejsze lokalne ośrodki. W praktycznie każdym województwie znajdzie się kilka ośrodków narciarskich, jak choćby Wieżyca w województwie pomorskim. Choć może nie są tak okazałe jak te typowo górskie, to spokojnie zadowolą większość narciarzy. Coraz popularniejsze są także wyjazdy zagraniczne, do Włoch lub Szwajcarii, które posiadają bardzo bogatą ofertę turystyczną, a do tego nie są tak oblegane jak polskie miejscowości.

A może jednak nad morze?

Dla osób, które nie są fanami zimowego szaleństwa polecić można natomiast urlop nad morzem. Teoretycznie wydaje się, że nadmorskie kurorty odwiedzamy latem, ale to właśnie zimą dostrzeżemy ich największy urok. W końcu brak na ulicach ogromnych tłumów i kolejek, a spacer w mroźny poranek nad samym morzem, to najlepsza terapia dla naszego zdrowia. Warto zwiedzić dodatkowe atrakcje, z których w okresie wakacyjnym rezygnujemy, na rzecz morskich kąpieli. Idealnym miejscem na urlop zimą jest może być Półwysep Helski, lub okolice Trójmiasta.

W poszukiwaniu ciepła

Osobną kategorią są osoby ciepłolubne. Dla nich zima to odpowiedni czas na spakowanie walizek i wyjazd jak najdalej na południe. Urlop poza granicami kraju w okresie zimowym na pewno będzie dużo atrakcyjniejszy cenowo, niż w szczycie sezonu. Do tego dla zmarźlucha nie będzie nic lepszego, niż ucieczka nad ciepłą plażę. Sprawdźmy jednak przed wyjazdem średnią temperaturę w kraju do którego się wybieramy. Z pewnością europejskie miasta nie znajdą oferty dla plażowiczów, jednak wyjazd do północnej Afryki lub tym bardziej Karaiby zadowoli każdego.

Jak widać sposobów i miejsc na spędzenie urlopu zimowego jest wiele. Wszystko zależy od naszych preferencji i tego, jaki rodzaj wypoczynku lubimy najbardziej. Warto jednak zorganizować czas zimową porą, choćby na krótki wyjazd, by zregenerować siły lub skorzystać z zimowych atrakcji.

go4all.pl
jeremiasz.org@interia.pl

Dodaj komentarz